Longines Women's L33774766 Conquest Stainless Steel Watch
$790.00 Original price was: $790.00.$233.65Current price is: $233.65.
Omega Constellation Gents' Selection 41mm Blue Dial Stainless Steel Strap 131.33.41.21.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.259.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$996.00 Original price was: $996.00.$236.27Current price is: $236.27.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Gold-tone hands and Silver index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 30mmx 30mmx 8mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L4.259.2.12.7
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42592127 |
| Series | Lyre |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Gold Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-tone |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.259.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.