Longines Men's L2.628.5.78.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,125.00 Original price was: $3,125.00.$248.96Current price is: $248.96.
Longines Women’s L43095877 Elegant Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch
$2,700.00 Original price was: $2,700.00.$257.96Current price is: $257.96.
Description
Description
stainless steel with 18kt rose gold links Bracelet. stainless steel case. 18kt rose gold bezel. mother of pearl dial with Black hands and Diamond hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 0mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L43095877
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L43095877 |
| Series | Elegant |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L43095877 Elegant Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.