TUDOR Pelagos FXD x Red Bull Alinghi Edition 42mm Men's Chronograph Watch M25807KN-0001
$898.00 Original price was: $898.00.$560.00Current price is: $560.00.
Longines Women's L4.259.2.11.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$993.00 Original price was: $993.00.$236.23Current price is: $236.23.
Longines Men’s L2.909.4.51.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,209.00 Original price was: $2,209.00.$251.71Current price is: $251.71.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. black dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.909.4.51.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.909.4.51.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.909.4.51.6 Master Collection Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.