Longines Women’s L42410806 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch
$3,750.00 Original price was: $3,750.00.$256.91Current price is: $256.91.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 24mmx 24mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42410806
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42410806 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42410806 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.