Omega Seamaster Planet Ocean 600M Worldtimer Automatic 45.5mm 215.92.46.22.01.007
$988.00 Original price was: $988.00.$279.00Current price is: $279.00.
Longines Men’s L36424566 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,275.00 Original price was: $1,275.00.$239.81Current price is: $239.81.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black ion plated stainless steel,unidirectional bezel. black dial with Luminiscent hands and Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 10mm case. 19mm band width. 300 meters water resistant. L36424566
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36424566 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black Ion Plated Stainless Steel,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36424566 HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.