Cartier SANTOS Gold Mix 39mm
$239.00
Vacheron Constantin Fiftysix Self-Winding Ref. # 4600E/000R-B576
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$228.01Current price is: $228.01.
Longines Men’s L4.921.2.32.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,354.00 Original price was: $1,354.00.$240.82Current price is: $240.82.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Gold-Tone hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 8.3mm case. 20mm band width. water resistant. L4.921.2.32.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.921.2.32.7 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Folding Clasp |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 8.3 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Champagne |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Yellow Gold PVD Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.921.2.32.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.