Longines Men’s L26694786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch
$2,775.00 Original price was: $2,775.00.$258.91Current price is: $258.91.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 12mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L26694786
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26694786 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | Two – 60 second and 30 minute |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26694786 Master Collection Chronograph Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.