Omega Constellation 39 mm Silver Dial Sedna™ 18k Rose Gold Strap 131.53.39.20.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Rolex Day-Date 40mm 228398TBR-0043 White Mother-of-Pearl Dial President Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L2.693.4.78.3 Master Chronograph Brown Leather Watch
$3,040.00 Original price was: $3,040.00.$262.29Current price is: $262.29.
Description
Description
stainless steel Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Blue hands and Arabic Numeral hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 44mmx 44mmx 14.65mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L2.693.4.78.3
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26934783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment with Push Button Release |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 44 mm x 44mm |
| Case Thickness | 14.65 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver Guilloche |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Arabic Numeral |
| Calendar | Date display between 4 and 5 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 Seconds, 30 Minutes and 12 Hours |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.693.4.78.3 Master Chronograph Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.