Longines Women's L48094126 Elegant Stainless Steel Watch
$1,750.00 Original price was: $1,750.00.$245.87Current price is: $245.87.
Rolex Datejust 36mm 126201 Silver Fluted Motif Diamond Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L27158783 Master Collection 18kt Rose Gold Automatic Brown Leather Watch
$10,975.00 Original price was: $10,975.00.$317.69Current price is: $317.69.
Description
Description
brown leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. 18kt rose gold automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 12mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L27158783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27158783 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Rose Gold Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Subdials | Date, day of the week and 24 hour |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27158783 Master Collection 18kt Rose Gold Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.