Rolex Day-Date M128239-0063 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Patek Philippe Nautilus Steel 5726-1A-014 with Black Gradated dial
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L52554876 DolceVita Stainless Steel Watch
$1,575.00 Original price was: $1,575.00.$243.63Current price is: $243.63.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Diamond hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 32mmx 20.5mmx 0mm case. 15mm band width. 30 meters water resistant. L52554876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L52554876 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 20.5 mm x 32mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamond |
| Subdials | One – 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L52554876 DolceVita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.