Omega De Ville Prestige 40mm Silver Dial 18k Yellow Gold Strap 434.53.40.20.02.002
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L32774166 Conquest Stainless Steel Watch
$950.00 Original price was: $950.00.$235.68Current price is: $235.68.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 9mm case. 20mm band width. 300 meters water resistant. L32774166
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32774166 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32774166 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.