Rolex Day-Date 40mm 228398TBR-0001 Bright Black Dial President Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar Ref. # 26574ST.OO.1220ST.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L81144716 PrimaLuna Stainless Steel Watch
$1,100.00 Original price was: $1,100.00.$237.59Current price is: $237.59.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 34mmx 34mmx 8mm case. 15mm band width. 30 meters water resistant. L81144716
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81144716 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L81144716 PrimaLuna Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.