Rolex Day-Date 128395TBR-0004 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Ref. # 26300ST.OO.1110ST.04
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Men’s L4.859.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$983.00 Original price was: $983.00.$236.10Current price is: $236.10.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Gold-tone hands and Gold-tone index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 39mmx 39mmx 20mm case. 25mm band width. 30 meters water resistant. L4.859.2.12.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48592127 |
| Series | Lyre |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 25 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 20 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Mineral |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | PVD Finished Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-tone |
| Dial Markers | Gold-tone index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.859.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.