Omega Seamaster Planet Ocean 600M 39.5mm White Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 215.23.40.20.04.001
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 428.17.26.60.04.009
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L4.821.4.11.6 Presence Stainless Steel Watch
$1,225.00 Original price was: $1,225.00.$239.18Current price is: $239.18.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with White hands and Roman Numeral hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 34.5mmx 34.5mmx 6mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L4.821.4.11.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48214116 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34.5 mm x 34.5mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Skeleton |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | White |
| Dial Markers | Roman Numeral |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.821.4.11.6 Presence Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.