Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Silver dial, 41mm, Steel and 18k Rose gold,
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Rolex Cosmograph Daytona m126509-0005 40mm
$229.00 – $529.00Price range: $229.00 through $529.00
Longines Women’s L5.258.4.87.6 DolceVita Diamond Stainless Steel Watch
$1,135.00 Original price was: $1,135.00.$238.04Current price is: $238.04.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Blue hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 17.7 mm x 27 mmmmx 17.7 mm x 27 mmmmx 7.5mm case. 13mm band width. water resistant. L5.258.4.87.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.258.4.87.6 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | triple safety folding clasp and push-piece opening mechanism |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 17.7 mm x 27 mm mm x 17.7 mm x 27 mmmm |
| Case Thickness | 7.5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamond |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.258.4.87.6 DolceVita Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.