Omega De Ville Prestige 30 mm Blue Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 434.13.30.60.53.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Rolex Day-Date President 40mm Platinum Meteorite Diamond Baguette Dial - 228236
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
$3,490.00 Original price was: $3,490.00.$253.61Current price is: $253.61.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 33mmx 33mmx 5mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L4.741.0.11.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L47410116 |
| Series | Le Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Folding |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel with Sets of 64 Diamonds |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.741.0.11.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.