Omega De Ville Prestige 41 mm Blue Dial Stainless Steel Strap 434.13.41.20.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Day-Date 40mm 228349RBR-0001 Silver Dial President Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Vacheron Constantin Malte Manual-Winding Ref. # 82230/000G-9962
$1,089.89 Original price was: $1,089.89.$247.00Current price is: $247.00.
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Malte Manual-Winding 82230/000G-9962, 42 x 36.7 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K White gold, Caliber # 4400 AS w/ 21 Jewels, 65 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Deployant buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 82230/000G-9962 |
| Case Size | 42 x 36.7 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K White gold |
| Movement | Manual – winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Deployant buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Malte Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Malte Manual-Winding Ref. # 82230/000G-9962” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.