Rolex Datejust 36mm 126234 Pink Roman Dial Oyster Stainless Steel
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega Speedmaster Super Racing Black Dial 44.25mm Stainless Steel Bracelet 329.30.44.51.01.003
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-thin 39mm Blue dial Yellow Gold Watch 15202BA.OO.1240BA.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Extra-thin 39mm Blue dial Yellow Gold Watch 15202BA.OO.1240BA.01, 39 mm 18K yellow gold case, 8.1 mm thick, glareproofed sapphire crystal back, glareproofed sapphire crystal, blue dial with Petite Tapisserie pattern, yellow gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, Manufacture Calibre 2121 selfwinding movement with hours, minutes, date, approximately 40 hours of power reserve, 18K yellow gold bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters. special rotor engraved with The Hour Glass” logo and the legend One of Fifty”.
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15202BA.OO.1240BA.01 |
| Series | Royal Oak Extra-thin |
| Case | 18-carat yellow gold case, glareproofed sapphire crystal and caseback |
| Functions | Hours, minutes, center seconds, date |
| Case width | 39mm |
| Case thickness | 8.10mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Blue dial with “Petite Tapisserie” pattern, yellow gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | 18-carat yellow gold bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 247 |
| Power reserve | 40h |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-thin 39mm Blue dial Yellow Gold Watch 15202BA.OO.1240BA.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.