Longines Women’s L32774766 Conquest Stainless Steel Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. grey dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 0mm case. 20mm band width. 300 meters water resistant. L32774766
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32774766 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Grey |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32774766 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.