Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Mother of Pearl Diamond Baguette Dial - 228235
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Sky-Dweller 42mm 336933-0005 Two-Tone Yellow Gold White Dial Oyster
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L2.822.4.56.9 Skin Diver Black Rubber Watch
$2,100.00 Original price was: $2,100.00.$250.33Current price is: $250.33.
Description
Description
rubber Strap. stainless steel case. black-pated stainless steel, uni-directional bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display at 3, 6, 9 and 12 O’clock posiiton and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 13.7mm case. 22mm band width. 300 meter water resistant. L2.822.4.56.9
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.822.4.56.9 |
| Series | Skin Diver |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckles |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 13.7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Black-Pated Stainless Steel, Uni-directional |
| Dial Hands | Silver-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Arabic Numerals display at 3, 6, 9 and 12 O’clock posiiton and Index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.822.4.56.9 Skin Diver Black Rubber Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.