Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Strap 428.57.26.60.04.002
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega Seamaster Aqua Terra 150M 34 mm Grey Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 220.23.34.20.06.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L47544524 Heritage Chronograph Automatic Black Leather Watch
$3,250.00 Original price was: $3,250.00.$250.55Current price is: $250.55.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 14mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L47544524
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L47544524 |
| Series | Heritage |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 seconds, 30 minutes and 12 hours |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L47544524 Heritage Chronograph Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.