Back to products
Rolex Day-Date 128348RBR-0068 Green ombré Roman Dial 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Code 11.59 Chronograph Steel 41mm Grey Dial 26393ST.OO.A009KB.01
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
DESCRIPTION
| Brand | Audemars Piguet |
| Model | Selfwinding Chronograph |
| Series | Code 11.59 |
| Reference Number | 26393ST.OO.A009KB.01 |
| Production Year | Call For Enquiry |
| Box/Papers | Box & Papers |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm |
| Water Resistance | 30 meters |
| Dial Type | Grey embossed dial |
| Dial Details | 18-carat white gold luminescent hour-markers & hands, blue inner bezel & external zones of counters |
| Bracelet | Grey rubber-coated strap |
| Clasp | Stainless steel pin buckle |
| Movement | Selfwinding |
| Caliber | 4401 |
| Functions | Flyback chronograph, hours, minutes, small seconds, date |
| Number of Jewels | 40 |
| Power Reserve | 70 hours |
| Total Diameter | 32 mm |
| Number of Parts | 381 |
| Frequency | 4 Hz (28,800 vph) |
| Movement Thickness | 6.8 mm |
| Warranty | Two-year warranty |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Code 11.59 Chronograph Steel 41mm Grey Dial 26393ST.OO.A009KB.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.