Omega Seamaster Aqua Terra 150M 41mm Silver Dial Sedna™ 18k Rose Gold Strap 220.52.41.21.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Rolex Datejust 36mm 126233 Olive-green Roman Diamond Dial Two-Tone Jubilee Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.209.4.72.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,021.00 Original price was: $1,021.00.$236.59Current price is: $236.59.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Black hands and Index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 24mmx 24mmx 4mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L4.209.4.72.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42094726 |
| Series | Le Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 4 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.209.4.72.6 Le Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.