Rolex Datejust m278274-0011/0012 Silver Dial 31mm Fluted Bezel Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Bracelet 428.15.26.60.04.003
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Datejust 41 Mother of Pearl Diamond Stainless Steel Fluted Oyster – 126334
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 41mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Datejust 41 Mother of Pearl Diamond Stainless Steel Fluted Oyster – 126334” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.