Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold Selfwinding, Black dial, 37mm,White gold,
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Men’s L4.766.4.51.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,093.00 Original price was: $1,093.00.$237.51Current price is: $237.51.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. black dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 37mmx 37mmx 8.4mm case. 19mm band width. 30 meter water resistant. L4.766.4.51.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.766.4.51.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 37 mm x 37mm |
| Case Thickness | 8.4 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.766.4.51.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.