Longines Women's L4.274.3.37.7 La Grande Classique Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,805.00 Original price was: $1,805.00.$246.56Current price is: $246.56.
Audemars Piguet Royal Oak Jumbo Extra-Thin Ref. # 15202OR.OO.0944OR.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L56554166 Dolce Vita Stainless Steel Watch
$1,225.00 Original price was: $1,225.00.$239.18Current price is: $239.18.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 27mmx 32mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L56554166
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L56554166 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 32 mm x 27mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L56554166 Dolce Vita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.