Omega De Ville Trésor 40mm Red Dial Sedna™ 18k Rose Gold Strap 435.53.40.21.11.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women's L23060876 Symphonette Diamond Stainless Steel Watch
$4,200.00 Original price was: $4,200.00.$262.65Current price is: $262.65.
Longines Men’s L5.655.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch
$1,040.00 Original price was: $1,040.00.$236.82Current price is: $236.82.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 32mmx 26mmx 5mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L5.655.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L5.655.4.71.6 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 26 mm x 32mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull Push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Subdials | One – 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L5.655.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.