Back to products
Rolex Datejust 36mm 126234 White Roman Dial Oyster Stainless Steel Mens
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Vacheron Constantin Traditionnelle Self-Winding Ultra-Thin Ref. # 43075/000R-B404
$989.99 Original price was: $989.99.$257.30Current price is: $257.30.
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Traditionnelle Self-Winding Ultra-Thin 43075/000R-B404, 41 mm. The watch has Black Dial. The Case is 18K 5N Pink gold, Caliber # 1120 w/ 36 Jewels, 40 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 3 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 43075/000R-B404 |
| Case Size | 41 mm |
| Dial | Black |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K 5N Pink gold |
| Movement | Self-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Traditionnelle Self-Winding Ultra-Thin |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Traditionnelle Self-Winding Ultra-Thin Ref. # 43075/000R-B404” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.