Back to products
Rolex Sky-Dweller 42mm 336938-0008 Yellow Gold Bright Green Dial Jubilee
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Longines Men’s L26286783 Master Collection 18kt Yellow Gold Automatic Brown Leather Watch
$5,150.00 Original price was: $5,150.00.$274.74Current price is: $274.74.
Description
Description
brown leather Strap. 18kt yellow gold case. 18kt yellow gold bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. 18kt yellow gold automatic. automatic movement. sapphire crystal. 39mmx 39mmx 9mm case. 17mm band width. 30 meters water resistant. L26286783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26286783 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Yellow Gold Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Yellow Gold |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Yellow Gold |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26286783 Master Collection 18kt Yellow Gold Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.