Omega Speedmaster 38 Black Dial 38mm Stainless Steel Bracelet 324.30.38.50.01.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Omega 324.30.38.50.01.001 Speedmaster Co-Axial Chronograph Midsize Watch
| Condition | New/Unworn |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 38mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Fixed |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Clasp | Push Button Deployant Buckle |
| Lug Width | 18mm |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| Complications | Chronograph |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Speedmaster 38 Black Dial 38mm Stainless Steel Bracelet 324.30.38.50.01.001” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.