Omega De Ville Prestige 30mm White Dial with Diamonds 18k Yellow Gold Strap 434.58.30.60.55.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women's L4.259.2.12.7 Lyre Two-Tone Stainless Steel Watch
$996.00 Original price was: $996.00.$236.27Current price is: $236.27.
Longines Women’s L33774766 Conquest Stainless Steel Watch
$790.00 Original price was: $790.00.$233.65Current price is: $233.65.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 34mmx 34mmx 0mm case. 17mm band width. 300 meters water resistant. L33774766
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L33774766 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L33774766 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.