Omega Constellation Ladies' Selection 25mm steel ‑ yellow gold on steel ‑ yellow gold 131.25.25.60.55.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm 26320OR.OO.1220OR.01
$249.00
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm 18k Pink Gold Watch 26320OR.OO.1220OR.01
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Watches. 41mm x 10.80mm 18K pink gold case, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, black dial with Grande Tapisserie pattern, pink gold applied hour-markers, and pink gold Royal Oak hands with luminescent coating, self-winding Audemars Piguet Calibre 2385 movement with chronograph, date, and small seconds, approximately 40 hours of power reserve, 18K pink gold bracelet. Water resistant to 50 meters
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm 18k Pink Gold Watch 26320OR.OO.1220OR.01
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 26320OR.OO.1220OR.01 |
| Series | Royal Oak Chronograph |
| Case Material | 18k rose gold case, glareproofed sapphire crystal, screw-locked crown |
| Case Width | 41.00 mm |
| Case Thickness | 10.80 mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Dial | Black dial with “Grande Tapisserie” pattern, pink gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bezel | 18k Rose Gold |
| Bracelet | 18k pink gold bracelet with AP folding claspf |
| Functions | Chronograph, hours, minutes, small seconds, date |
| Dial Markers | Index |
| Number of jewels | 37 |
| Power reserve | 40 h |
| Number of parts | 304 |
| Direction of automatic winding | Unidirectional |
| Watch Label | Swiss Made |
| Specificities | Integrated Chronograph movement/Column wheel Chronograph mechanism |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm 26320OR.OO.1220OR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.