Patek Philippe Nautilus, 40.5mm, Stainless Steel, Black Dial, 5726A-001
$878.00 Original price was: $878.00.$247.00Current price is: $247.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 39.5mm Black Dial Stainless Steel Bracelet 215.30.40.20.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Longines Men’s L4.755.4.11.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,064.00 Original price was: $1,064.00.$237.14Current price is: $237.14.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 36mmx 36mmx 7.6mm case. 20mm band width. water resistant. L4.755.4.11.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.755.4.11.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 7.6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.755.4.11.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.