Longines Women's L4.374.3.91.7 Flagship Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,544.00 Original price was: $1,544.00.$243.25Current price is: $243.25.
Rolex Oyster Perpetual 36mm 126000-0005 Green Dial Oyster Stainless Steel Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 1110U/000G-B086
$239.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding 1110U/000G-B086, 42 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K White gold, Caliber # 4400 AS w/ 21 Jewels, 65 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 1110U/000G-B086 |
| Case Size | 42 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K White gold |
| Movement | Manual-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Patrimony Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Patrimony Manual-Winding Ref. # 1110U/000G-B086” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.