Back to products
Omega Speedmaster 38 Blue Dial 38mm with Diamonds Stainless Steel Strap 324.38.38.50.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding with Black Dial 41mm Stainless Steel Watch
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding 41mm Watches. 41mm x 9.80mm stainless steel case, sapphire crystal back, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, black dial with grande tapisserie pattern, gold applied hour-markers with luminescent coating, and gold Royal Oak hands with luminescent coating , self-winding Audemars Piguet Calibre 3120 movement with date and large seconds, approximately 60 hours of power reserve, stainless steel bracelet. Water resistant to 50 meters.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15400ST.OO.1220ST.01 |
| Gender | Mens |
| Series | Royal Oak |
| Case | Stainless steel case, glareproofed sapphire crystal and caseback, screw-locked crown |
| Functions | Hours, minutes, center seconds, date |
| Case width | 41mm |
| Case thickness | 9.80mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Black dial with “Grande Tapisserie” pattern, rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Direction of automatic winding | Bidirectional |
| Number of parts | 280 |
| Power reserve | 60h |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding with Black Dial 41mm Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.