Longines Men's L2.909.4.57.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,564.00 Original price was: $2,564.00.$256.24Current price is: $256.24.
Omega Seamaster Olympic Official Timekeeper 39.5mm White Dial Stainless Steel Strap 522.32.40.20.04.003
$958.00 Original price was: $958.00.$279.00Current price is: $279.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Brand: | Omega |
|---|---|
| Family: | Seamaster |
| Reference: | 522.32.40.20.04.003 (aka: 52232402004003) |
| Name: | Seamaster Master Co-Axial 39.5 Olympic Timekeeper Stainless Steel / White / Black |
| Movement: | Omega caliber 8800
Hours, Minutes, Seconds | Date | Chronometer, Co-Axial Escapement
|
Case
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Glass: | Sapphire |
| Back: | Open |
| Shape: | Round |
| Diameter: | 39.50 mm |
| Lug Width: | 20.00 mm |
| W/R: | 60.00 m |
Dial
| Color: | White |
|---|---|
| Finish: | Matte |
| Indexes: | Stick / Dot |
| Hands: | Sword |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Omega Seamaster Olympic Official Timekeeper 39.5mm White Dial Stainless Steel Strap 522.32.40.20.04.003” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.