Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 428.18.26.60.04.002
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.209.1.57.7 La Grande Classique Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,113.00 Original price was: $2,113.00.$250.50Current price is: $250.50.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Rose Gold-Tone hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 24mmx 24mmx 4.3mm case. 13mm band width. water resistant. L4.209.1.57.7
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.209.1.57.7 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | triple safety folding clasp and push-piece opening mechanism |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 4.3 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Rose Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Rose Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamond |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.209.1.57.7 La Grande Classique Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.