Longines Women's L4.310.4.12.6 Elegant Stainless Steel Watch
$1,639.00 Original price was: $1,639.00.$244.45Current price is: $244.45.
Patek Philippe Nautilus Steel 7118-1200A-001 with Blue Opaline dial
$958.00 Original price was: $958.00.$247.00Current price is: $247.00.
Rolex Yacht-Master M126621-0002 40mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 40mm |
| Case Thickness | 11.50mm |
| Case Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Bi-Directional Rotating |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel & Rose Gold |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Yacht-Master M126621-0002 40mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.