Hublot Diamond Watch
$441.98
Patek Philippe Aquanaut Khaki Green Dial Watch 5168G-010
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Men’s L25185777 Master 18kt Yellow Gold Diamond Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,000.00 Original price was: $3,000.00.$261.79Current price is: $261.79.
Description
Description
two-tone stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18kt yellow gold bezel. silver dial with Gold-Tone hands and Diamonds hour markers. 18kt yellow gold diamond automatic. automatic movement. sapphire crystal. 36mmx 36mmx 10mm case. 19mm band width. 30 meters water resistant. L25185777
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L25185777 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Yellow Gold Diamond Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over with Push Button Release |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Yellow Gold |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamonds |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L25185777 Master 18kt Yellow Gold Diamond Automatic Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.