Omega De Ville Prestige, Stainless Steel and Diamond-set, 34 mm 434.15.34.20.52.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men's L2.893.4.78.3 Master Collection Brown Leather Watch
$1,817.00 Original price was: $1,817.00.$246.73Current price is: $246.73.
Longines Men’s L4.774.4.52.6 Flagship Stainless Steel Watch
$1,354.00 Original price was: $1,354.00.$240.82Current price is: $240.82.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 35.4mmx 35.4mmx 7.5mm case. 20.3mm band width. 30 meters water resistant. L4.774.4.52.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L47744526 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20.3 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35.4 mm x 35.4mm |
| Case Thickness | 7.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Skeleton |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.774.4.52.6 Flagship Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.