Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Blue Dial Automatic Men's Chronograph 26320BA.OO.1220BA.02
$878.00 Original price was: $878.00.$248.02Current price is: $248.02.
Omega Speedmaster Dark Side of the Moon 44.25mm Grey Dial Black ceramic Strap 311.63.44.51.06.001
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Longines Men’s L2.793.4.92.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$1,976.00 Original price was: $1,976.00.$248.75Current price is: $248.75.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Silver hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 9.5mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.793.4.92.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.793.4.92.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 9.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.793.4.92.6 Master Collection Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.