Longines Women's L8.110.4.87.6 Primaluna Diamond Stainless Steel Watch
$949.00 Original price was: $949.00.$235.67Current price is: $235.67.
Rolex Datejust m278273-0019/0020 31mm Silver Dial Stainless Steel and Yellow Gold Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding Ref. # 82172/000G-9383
$231.00
Description
Description
Unworn Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding 82172/000G-9383, 38 mm. The watch has White Dial. The Case is 18K White gold, Caliber # 4400 AS w/ 21 Jewels, 65 hours power reserve. The Bracelet is Mississippiensis alligator with Ardillon buckle. The Water-resistant is up to 30 m. The Watch comes complete with Vacheron Constantin Papers & Box. Covered with Vacheron Constantin 2-Year Warranty.
SPECIFICATIONS:
| Reference Number | 82172/000G-9383 |
| Case Size | 38 mm |
| Dial | White |
| Hands | N/A |
| Case Material | 18K White gold |
| Movement | Manual-winding |
| Bracelet Material | Mississippiensis alligator |
| Clasp Type | Ardillon buckle |
| Functions | Hours, Minutes, small seconds |
| Crystal | Sapphire glass |
| Model | Traditionnelle Manual-Winding |
| Water Resistance Rating | Water resistant to 30 m |
| Box/Papers | Original Vacheron Constantin Box and Papers |
| Warranty | Balance of Vacheron Constantin 2-year Warranty |
| Country/Region of Manufacture | Switzerland |
| Display | Analog |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Vacheron Constantin Traditionnelle Manual-Winding Ref. # 82172/000G-9383” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.