Omega Seamaster Olympic Official Timekeeper 39.5mm White Dial Stainless Steel Strap 522.32.40.20.04.002
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Rolex Datejust 36mm 126233 White Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Oyster Perpetual 34mm 124200 Black Dial Oyster Stainless Steel Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
Specifications:
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 34mm |
| Case Material | Stainless Steel |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Domed |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Stainless Steel |
| Color/Finish | Brushed & Polished |
| Band Name | Rolex Oyster |
| Calibre | 2232, Manufacture Rolex |
| Clasp | Rolex Folding Oysterclasp |
| Clasp Features | Easylink 5mm comfort extension link |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Oyster Perpetual 34mm 124200 Black Dial Oyster Stainless Steel Bracelet Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.