Rolex Day-Date 128348RBR-0078 Bright Green Diamonds Dial 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch
$800.00 Original price was: $800.00.$233.77Current price is: $233.77.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. gold tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 35mmx 35mmx 7mm case. 16mm band width. 30 meters water resistant. L48192112
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48192112 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 35 mm x 35mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48192112 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.