Omega De ville Prestige Stainless steel & 18K Yellow Gold Lady's Watch 34mm 434.20.34.20.08.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
OMEGA Seamaster Aqua Terra 41 mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Strap 220.23.41.21.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm Stainless Steel Watch 26320ST.OO.1220ST.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Watches. 41mm x 10.80mm stainless steel case, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, black dial with Grande Tapisserie pattern, white gold applied hour-markers, and white gold Royal Oak hands with luminescent coating, self-winding Audemars Piguet Calibre 2385 movement with chronograph, date, and small seconds, approximately 40 hours of power reserve, stainless steel bracelet. Water resistant to 50 meters.
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 26320ST.OO.1220ST.01 |
| Series | Royal Oak Chronograph |
| Case Material | Stainless steel case, glareproofed sapphire crystal, screw-locked crown |
| Case Width | 41.00 mm |
| Case Thickness | 10.80 mm |
| Water Resistance | 50 m |
| Dial | Black dial with “Grande Tapisserie” pattern, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bezel | 18k Rose Gold |
| Bracelet | Stainless steel bracelet with AP folding clasp |
| Functions | Chronograph, hours, minutes, small seconds, date |
| Dial Markers | Index |
| Number of jewels | 37 |
| Power reserve | 40 h |
| Number of parts | 304 |
| Direction of automatic winding | Unidirectional |
| Watch Label | Swiss Made |
| Specificities | Integrated Chronograph movement/Column wheel Chronograph mechanism |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Chronograph Black Dial 41mm Stainless Steel Watch 26320ST.OO.1220ST.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.