Audemars Piguet Royal Oak Offshore Black Dial Black Ceramic Bracelet 42mm 26238CE.OO.1300CE.01
$249.00
Description
Description
.This is the Highest Quality Swiss Replica having ‘Exact 1:1 Calibre Super Clone Movement’ and it has ‘All Working Functions’, same as Original. No Better Quality is made than this in the World – Be Rest Assured. Thank You.
‘ALL PRODUCT PHOTOS ABOVE ARE REAL PHOTOS OF OUR WATCHES CLICKED BY US’
Audemars Piguet 26238CE.OO.1300CE.01 Royal Oak Offshore Black with “Petite Tapisserie” Pattern 42mm Dial Black Ceramic Bracelet Watch
Specifications:
| Brand: | Audemars Piguet |
| Model: | Royal Oak Offshore |
| Reference Number: | 26238CE.OO.1300CE.01 |
| CASE | |
| Case Diameter: | 42 mm |
| Case Material: | Black ceramic |
| Water resistance: | 100 m |
| DIAL | |
| Dial Material: | Black dial with “Petite Tapisserie” pattern, black counters and external zone, white gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating, black inner bezel |
| BRACELET | |
| Band Material | Black ceramic bracelet |
| Clasp | Titanium AP folding clasp |
| CALIBRE | |
| Mechanism: | Selfwinding |
| Total Diameter: | 32 mm |
| Frequency: | 4 hz 28800 vph |
| Number of jewels: | 40 |
| Power reserve: | 70 h |
| Number of parts: | 433 |
| Thickness: | 8 mm |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Offshore Black Dial Black Ceramic Bracelet 42mm 26238CE.OO.1300CE.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.