Rolex Day-Date M128345RBR-0068 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men's L2.755.4.78.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,009.00 Original price was: $2,009.00.$249.17Current price is: $249.17.
Cartier BALLON BLEU Diamond Yellow Gold 33mm
$289.00
Description
Description
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 33mm |
| Case Thickness | 13mm |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Screw-in Crown | No |
| Water Resistance | 30m/100ft. |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Alligator/Crocodile Leather |
| Color/Finish | Purple |
| Clasp | Deployant Buckle |
| Movement | Automatic |
- Polished 18KT pink gold case
- Purple alligator leather strap with gold folding buckle
- Bezel set with 2 rows of diamonds
- Lacquered silvered opaline dial
- Displays date at the 3 o’clock position
- Black Roman numeral hour markers
- Sword shaped blued steel hands
- Crown set with a synthetic blue Cabochon
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Cartier BALLON BLEU Diamond Yellow Gold 33mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.