Omega Seamaster Aqua Terra 150M 38 mm Grey Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.20.38.20.06.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega De Ville Prestige 30 mm Black Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 434.13.30.60.51.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Longines Men’s L27594783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch
$3,150.00 Original price was: $3,150.00.$249.28Current price is: $249.28.
Description
Description
brown leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Roman numerals hour markers. chronograph automatic. automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 16mm case. 22mm band width. 30 meters water resistant. L27594783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27594783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 16 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Chronograph |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Calendar | Date display appears at the 4 o’clock position |
| Subdials | Three – 60 second, 30 minute and 12 hour |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27594783 Master Chronograph Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.