Back to products
Rolex Lady-Datejust 28mm 279135RBR Rose Diamond Dial Jubilee Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Yacht-Master M226627-0001 42mm
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Description
Description
Own a meticulously handcrafted version with 99% precision of the Auth edition, complete with certification, a great warranty, and excellent customer service.
With years of experience in luxury watches and jewelry, our team of highly trained staff will provide you with the most prestigious products.
- 99% precision in even the smallest details.
- 5-year movement warranty
- The watch comes with the same box, books, and tags as the original.
| Specifications: | |
| Case Shape | Round |
| Case Dimensions | 42mm |
| Case Material | Titanium |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Scratch Resistant Sapphire |
| Bezel | Bi-Directional Rotating Cerachrom |
| Screw-in Crown | Yes |
| Water Resistance | 100m/330ft |
| Case Back | Solid |
| Band Material | Titanium |
| Color/Finish | Black |
| Band Name | |
| Band Notes | Elastomer molded over flexible metal blades |
| Clasp | Rolex Folding Oysterlock Safety Clasp |
| Clasp Features | Rolex 20mm Glidelock Extension System |
| Movement | Automatic – Chronometer |
| COSC Certified | Yes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Rolex Yacht-Master M226627-0001 42mm” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.