Back to products
Omega Seamaster Aqua Terra Shades 34 mm Linen Dial Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 220.50.34.20.09.001
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Grey dial, 37mm, 18k Rose gold, 15450OR.OO.1256OR.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Description
Description
Audemars Piguet Royal Oak Quartz Grey dial, 37mm, 18k Rose gold, 15450OR.OO.1256OR.01, 37mm 18K Rose gold case, 9.80mm thick, glareproof sapphire crystal back, screw-locked crown, glareproofed sapphire crystal, nickel grey dial with “Grande Tapisserie” pattern, Rose gold applied hour-markers, and Royal Oak hands with luminescent coating, Calibre 3120 self-winding movement with hours, minutes, center seconds, date, approximately 60 hours of power reserve, 18K Rose gold bracelet, AP folding buckle. Water resistant to 50 meters
SPECIFICATIONS:
| Brand | Audemars Piguet |
| Model number | 15450OR.OO.1256OR.01 |
| Gender | Ladies |
| Series | Royal Oak Selfwinding |
| Case | 18k Rose gold case, glareproofed sapphire crystal, screw-locked crown |
| Bezel | Fixed 18k Rose gold |
| Case width | 37mm |
| Case thickness | 9.80mm |
| Water resistance | 50m |
| Dial | Nickel grey dial with “Grande Tapisserie” pattern, rose gold applied hour-markers and Royal Oak hands with luminescent coating |
| Bracelet | 18k Rose gold bracelet with AP folding clasp |
| Mechanism | Powered by the natural movements of your wrist |
| Calibre | Selfwinding Manufacture Calibre 3120 |
| Power reserve | 60h |
| Functions | Hours, minutes, center seconds and date |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Audemars Piguet Royal Oak Selfwinding Grey dial, 37mm, 18k Rose gold, 15450OR.OO.1256OR.01” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.